کود اوره آزاد که رشد گیاهتان را متوقف می کند

کود اوره که برای رفع نیاز نیتروژن گیاهان استفاده می شود، علاوه بر اینکه کود اوره آزاد به گیاه نشاط می بخشد، به فتوسنتز برای تسریع رشد آن کمک می کند.

کود اوره که گیاه را در هر مرحله از مراحل رشد آن حمایت می کند، می تواند به راحتی در هر محصول استفاده شود، بنابراین از کمبود کود اوره آزاد جلوگیری می کند و از اثرات منفی مانند تغییر رنگ در برگ ها، کند شدن روند رشد یا کاهش عملکرد جلوگیری می کند.

در نتیجه واکنش با فشار، کود اوره آزاد به دست می آید، کود اوره که به رنگ سفید است، علاوه بر بی بو بودن، علاوه بر استفاده به عنوان کود در گیاهان، به عنوان خوراک دام نیز استفاده می شود.

کود اوره آزاد که در دسته کودهای ازته و در کلاس کودهای آمیدی قرار می گیرد، به دلیل حل شدن آسان در آب، از روی برگ گیاهان و همچنین از خاک استفاده می شود.

کود

از آنجایی که در فرمول نیتروژن قرار دارد، فرآیند اثر و درجه کود اوره حاوی کربن و نیتروژن در ساختار آن با توجه به دمای خاک و غلظت باکتری اوره در خاک متفاوت است.

کود اوره که به رنگ دانه ای و سفید است و به راحتی در آب حل می شود به دلیل اینکه به شکل NH2 است یک کود آمیدی است.

برای مفید بودن و نشان دادن اثر نیتروژن، باکتری اوره در خاک باید وارد واکنش آنزیمی شده و اوره را به نیتروژن آمونیومی تبدیل کند.

دمای خاک و میزان باکتری اوره در خاک در این امر حائز اهمیت است، به دلیل همین ویژگی کود اوره در گروه کودهای کند اثر قرار می گیرد.
اگرچه به دلیل تسریع در رشد گیاهان و سالم بودن آن بسیار ارجحیت دارد، قیمت کود اوره به دلیل اضافه شدن مشکلات اقتصادی در میان موضوعاتی است که اغلب مورد تحقیق قرار گرفته است.

برای کشاورزان و کاربرانی که می‌خواهند محصولات باکیفیت و با قیمت مقرون به صرفه داشته باشند، می‌توانند با دسترسی به اطلاعات قیمت در سایت ما، به راحتی از شر پرداخت هزینه‌های پایین خلاص شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.