چادر نماز کیسه ای که موجب مسلمان شدن زن مسیحی شد

طبق تقویم مسلمانان، از هجرت به مدینه چهارده قرن گذشته است مسلمانان در این مدت طولانی، قرآن را می‌خواندند، با چادر نماز کیسه ای نماز می خواندند و آن را به کمک سنت و سیرت می‌فهمیدند و در زندگی خود به کار می‌بردند.

قرآنی که به عنوان راهنما فرستاده شده بود، این وظیفه را انجام داد که دو آیه از سوره نور که پس از هجرت در مدت زمان طولانی (هفت، هشت سال) به صورت جزئی نازل شد، در مورد وظیفه پوشش با چادر نماز کیسه ای و حفظ عفت بود.

به محض نزول این سوره، زنان اسلامی چادر نماز کیسه ای خود را برای پوشاندن گردن و گردن خود می بستند.

قرار شد که پوشاندن تمام بدن به جز صورت و دست و پا با لباس مناسب امری است.

در چند قرن اخیر شرق‌شناسی، استعمار و تهاجم فرهنگی برخی مسلمانان را سردرگم کرده است، آنها شروع به تردید در جهانی بودن یا اعتبار ارزش های خود کردند.

چادر

آنها بر این باور بودند که باید ارزش های دیگر ایده ها و فرهنگ ها را جایگزین آنها کرد و از آنجایی که برای این کار تکیه بر دین لازم بود، بر اساس اجبار و انحراف، اقدام به اجتهادغیر رویه ای کردند.

یکی از اهداف این اجتهاد جدید، اجباری و اقتباسی در بیست سی سال اخیر، حجاب بوده است.

مفسران جدید با کنار گذاشتن سیره چهارده قرنی، آیات قرآن، روایات و اجماع علمای فقیه، ابتدا گفتند: «از آنجا که جهان متمدن پوشیده نیست; آنها به این ایده رسیدند.

سپس به روش‌های غیرقابل اعتماد خواندن و تفسیر روی آوردند تا کار را برای کسانی که این ایده را اجرا می‌کردند آسان‌تر کنند.

در اواخر دهه شصت، ترکیه حجاب را در دانشگاه ها ممنوع کرد اول در دانشکده الهیات دانشگاه آنکارا، سپس تمام دانشکده ها ممنوع شد، سپس نوبت به سایر دانشکده های الهیات و مدارس امام حاتپ رسید.

وقتی دخترهای ما که اینجا درس می‌خوانند و از نظر اعمال مذهبی حساس‌تر هستند، شروع به مقاومت در برابر ممنوعیت کردند، یک جریمه گذاشتند و حق تحصیل را از آنها گرفتند، چهل قاطر یا چهل خط آنها گفتند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.