مصرف بیش از حد چایی سبز کیلویی توسط انسان ها باعث از بین رفتن گونه های گیاهی در زمین شده است

چایی سبز کیلویی یک چای سنتی چینی است که طرفداران بسیاری در سطح جهان دارد.

این گیاه از برگ های گیاه Camellia sinensis، همان گیاهی که برای تهیه چای سبز و چای سیاه استفاده می شود، تهیه می شود. تفاوت در نحوه فرآوری چای است.

فرآیند اکسیداسیون چیزی است که چای سبز، تیره یا سبز ایجاد می کند.

چای سبز از برگ های تازه چای تولید می شود که تحت اکسیداسیون قرار نگرفته اند، یک واکنش شیمیایی که زمانی شروع می شود که برگ ها در معرض هوا قرار می گیرند و مسئول رنگ و طعم انواع مختلف چای است.

چای سیاه زمانی ایجاد می شود که برگ ها به طور کامل له می شوند تا اکسیداسیون افزایش یابد، و سبز زمانی ایجاد می شود که برگ ها در آفتاب پژمرده می شوند و کمی کبود می شوند تا اکسیداسیون جزئی ایجاد شود .

مانند چای سیاه و سبز، چایسبز کیلویی حاوی چندین ویتامین، مواد معدنی و آنتی اکسیدان های مفید است.

یک فنجان چای سبز دم کرده حاوی مقادیر کمی کلسیم، منیزیم و پتاسیم است. همچنین حاوی حدود 38 میلی گرم کافئین است. در مقایسه، یک فنجان چای سبز حاوی حدود 29 میلی گرم کافئین است.

برخی از آنتی اکسیدان های اصلی موجود در چای سبز که به پلی فنول های چای معروف هستند عبارتند از تافلاوین، تآروبیگین و EGCG. اینها مسئول بسیاری از مزایای سلامتی آن هستند .

چای سبز همچنین حاوی L-theanine است، اسید آمینه ای که نشان داده شده است که اثرات مثبتی بر آرامش و عملکرد شناختی دارد.

به طور کلی، نشان داده شده است که چای به محافظت در برابر دیابت و عوارض ناشی از دیابت، احتمالاً با کاهش مقاومت به انسولین و کاهش التهاب، از جمله مکانیسم‌های دیگر، کمک می‌کند.

بر این اساس، یک مطالعه از سال 2021 و یک بررسی از سال 2019، هر دو ارتباط بین مصرف منظم چای، بهبود مدیریت قند خون و کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را گزارش کردند .

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.