محبوبیت مصرف قهوه در لیوان های یکبار مصرف کاغذی

محبوبیت کافه ها و موارد مشابه، انفجاری جهانی در مصرف قهوه و نوشیدنی های قهوه خارج از خانه (OOH) ایجاد کرده است. بررسی‌های اخیر اندازه بازار لیوان یکبار مصرف کاغذی OOH یکبار مصرف را 118 میلیارد واحد در سال با نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) 1.8 درصد تخمین می‌زند تا تا سال 2025 به 294 میلیارد واحد برسد (iMarc 2020).

بین سال‌های 2012 و 2017، تعداد کافی‌شاپ‌ها در ایالات متحده و بریتانیا به ترتیب 16 و 28 درصد افزایش یافته است. انتظار می رود که این رشد به دلیل تقاضا برای راحتی توسط مصرف کنندگان ادامه یابد (Chaudhuri 2018). سبک زندگی پرمشغله و پرمشغله، مصرف کنندگان پول نقد و فقیر وقت را به استفاده از فنجان های OOH یک بار مصرف سوق می دهد.

انتظار می رود این روند مصرف سالانه کاسه مقوایی را از 2.2 میلیون تن (میلیون تن) در حال حاضر به 6.8 میلیون تن تا سال 2025 برساند که یک افزایش سه برابری است (Hämäläinen 2019). اگرچه گاهی اوقات ظروف یکبار مصرف کاغذی تولد و نوشیدنی های قهوه داغ یکبار مصرف در فنجان های ساخته شده از پلی استایرن منبسط شده (EPS) ارائه می شود، این بررسی فقط بر روی لیوان های کاغذی مبتنی بر الیاف ساخته شده از الیاف سلولزی و یک لایه مانع پلیمری متمرکز است.

مصرف کنندگان، به ویژه آنهایی که به عنوان هزاره ها و نسل Z گروه بندی می شوند، به طور فزاینده ای نسبت به تأثیرات زیست محیطی انتخاب محصول خود حساس شده اند. این موضوع تولیدکنندگان و صاحبان برند را به چالش کشیده است تا گزینه‌های پایان عمر فنجان‌های قهوه کاغذی و لیوان یکبار مصرف کاغذی کوچک از جمله جمع‌آوری، جداسازی و بازیافت اجزای مختلف فنجان را مورد بررسی مجدد قرار دهند.

در عمل، اکثر فنجان های کاغذی قهوه یا به طور نامناسب دور ریخته می شوند یا با جریان های زباله که در نهایت دفن می شوند مخلوط می شوند. اکثر پلاستیک ها، از جمله پلی اتیلن، به آسانی در محیط تجزیه نمی شوند، با تکیه بر ترکیبی از فرآیندهای طولانی مدت مانند تخریب نوری، تخریب حرارتی اکسیداتیو، تجزیه زیستی اکسو و تجزیه هیدرولیتیکی برای تجزیه کامل (Webb et al. 2013).

در نتیجه، ظروف یکبار مصرف کاغذی OOH یکبار مصرف محبوب با پوشش پلی اتیلن به هدف بزرگی برای مصرف کنندگان، صاحبان برندها، دولت ها و شرکت هایی تبدیل شده است که به دنبال جایگزینی پلاستیک های مبتنی بر فسیل با جایگزین های مشتق شده پایدارتر و سازگار با محیط زیست هستند.

 • منابع:
  1. The future of single-use paper coffee cups: Current progress and outlook
 • تبلیغات: 
  1. آیا واقعا دانشمندان در حال تولید اولین ام دی اف نامرئی می باشند؟!
  2. روش تبدیل تولید غذای آماده به کسب و کاری پر سود!
  3. با خوردن این نوع کیک بیماری های پوستی را از بین ببرید
  4. ترفند جدید کم کردن وزن با پوشیدن پارچه را حتما امتحان کنید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.