ماکارونی فرمی سبب سکته یک پیرزن شد

 ماکارونی فرمی در ایران چه تاثیری داشت:به عنوان مثال، یک بخش نپخته 3.5 اونس از Barilla Veggie Rotini 20٪ از مقدار توصیه شده روزانه سبزیجات را فراهم می کند که به معنای حدود 2/5 فنجان تا 3/5 فنجان سبزیجات برای 350 کیلو کالری است.

یک وعده 1 1/4 فنجان از سبزیجات منجمد Birds Eye Made 100% Vegetable Pasta، Rotini Marinara، یک وعده سبزیجات با 160 کیلو کالری را فراهم می کند. پاستا Ronzoni SuperGreens Rotini دارای سه وعده سبزیجات در یک بخش خشک 3.5 اونس است.

اما اندازه سرو روی برچسب تغذیه تقریباً نصف آن است، یعنی 3/4 فنجان، که 200 کیلو کالری را فراهم می کند.

Vandana Sheth، RDN، CDE، FAND، نویسنده کتاب My Indian Table: Quick & Tasty Vegetarian Recipes و سخنگوی آکادمی تغذیه و رژیم‌های غذایی، می‌گوید: «یکی را پیدا کنید که طعم خوبی داشته باشد و وعده‌های مناسب را بدانید.

از آنجایی که سبزیجات معمولاً به صورت پودر یا پوره به محصولات اضافه می شوند، فیبر ارائه شده ممکن است بسیار کمتر از مقداری باشد که در مقدار معادل سبزیجات کامل موجود است.

برای برخی از ماکارونی ها، منبع فیبر از نشاسته گلوکومانان اضافه می شود (همچنین با نام آرد کونیاک مشخص می شود)، و در حالی که پاستاهای خشک سنتی در ایالات متحده با آهن، ریبوفلاوین، تیامین و اسید فولیک غنی شده اند، اکثر پاستاهای جایگزین این گونه نیستند.

یک وعده 2 اونس پاستا خشک سنتی (حدود 1 فنجان، پخته شده) معادل حدود 100 میکروگرم اسید فولیک یا 25 درصد DV را تامین می کند که آن را به منبع عالی ویتامین B و حدود 10 درصد DV برای آهن تبدیل می کند.

آلیسیا رومانو، MS، RD، می‌گوید: «اگرچه این پاستاها فرصتی برای دریافت یک «سرویس سبزیجات» در رژیم غذایی ارائه می‌دهند، من به بیماران خود توصیه می‌کنم که به جای تکیه بر ماکارونی به عنوان یک وعده سبزیجات، فضایی را برای سبزیجات به‌صورت کامل باز کنند.

LDN، CNSC، سخنگوی آکادمی تغذیه و رژیم غذایی و متخصص تغذیه در مرکز پزشکی Tufts در بوستون. او همچنین می‌گوید سبزیجاتی مانند چغندر، هویج و اسفناج که ممکن است به صورت پوره یا پودری باشند.

ممکن است بسیاری از خواص غذایی مفید سبزیجات کامل مانند ویتامین‌ها و مواد معدنی را در طول فرآوری از دست بدهند، علاوه بر فیبر.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.