دفتر بی تی اس پر فروش ترین دفتر بین دانش آموزان ایرانی شد

می توان گفت B5 متداول ترین اندازه دفتر بی تی اس است که کوچکتر از A4 است که معمولاً  محتوای آن جزوات و مطالب است.

همچنین به راحتی می توان به صورت تخت روی دسکتاپ نوشت، اگر قصد دارید از دفتر بی تی اس در کلاس درس استفاده کنید، یکی کردن مشخصات اندازه و کتاب کار راحت‌تر خواهد بود، بنابراین انتخاب اندازه B5 با فراوان‌ترین سبک‌ها عالی است.

از طرف دیگر، اگرچه اندازه دفتر بی تی اس A4 را می توان به مقدار زیاد نوشت، اما چه روی میز مدرسه، کافی شاپ، کتابخانه و غیره باشد فضای زیادی را اشغال می کند، علاوه بر این، اگر اندازه خیلی بزرگ باشد، به راحتی فضای خالی باقی می ماند و نمی توان به طور کامل از آن استفاده کرد.

دفتر

با این حال، با توجه به اینکه با اندازه کاغذهای فتوکپی معمولی مطابقت دارد، اگر می خواهید بعداً فتوکپی کنید یا می خواهید آن را با جزوه ها ادغام کنید، انتخاب ایده آلی است.
مزیت انتخاب دفتر های کوچک مانند A5 و A6 این است که جمع و جور و حمل آسان هستند، وقتی می خواهید موارد مهم را به سرعت در یک لیست در محل کار یا یک محیط تجاری ثبت کنید، می توانند مفید باشند، علاوه بر این، نوع فولیو دو صفحه ای می تواند فضای نوشتاری وسیع تری را فراهم کند که در استفاده راحت تر خواهد بود.

دفترهای عمومی بیشتر از کاغذی استفاده می‌کنند که 100% خمیر شیمیایی دارد، بزرگترین ویژگی آن چقرمگی خوب، خراش آسان و نوشتن صاف است، اما برخی از تولیدکنندگان از کاغذ بکر برای تولید دفترهای مختلف استفاده می‌کنند.

روش‌های صحافی دفترها را می‌توان به طور تقریبی به نوع صحافی که از چسب یا نخ پنبه‌ای برای ثابت کردن کاغذ استفاده می‌کند و نوع کلاف که از سیم آهنی برای ثابت کردن کاغذ استفاده می‌کند پس از سوراخ‌کردن از پهلو، تقسیم کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.