تخمه آفتاب گردان در مشهد باعث مرگ 5 نفر شد

تخمه های آفتابگردان مواد غذایی مفیدی هستند که دارای مواد مغذی زیادی از جمله چربی های سالم، ترکیبات گیاهی مفید و بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی هستند.

تخمه آفتاب گردان در مشهد را می توانید به صورت خام، بو داده مصرف کنید یا در غذاهای مختلف مخلوط کنید، تخمه آفتابگردان سرشار از ویتامین E و سلنیوم است که آنتی اکسیدان هستند.

این آنتی اکسیدان ها از سلول های بدن شما در برابر آسیب رادیکال های آزاد محافظت می کنند و از بیماری های مزمن شدید جلوگیری می کنند.

تخمه

افرادی که از التهاب کوتاه مدت یا مزمن رنج می برند از مصرف تخمه آفتابگردان سود می برند.

تخمه آفتابگردان سرشار از ویتامین E، فلاونوئیدها، فنل ها، تانن ها و ساپونین ها است، ویتامین E موجود در تخمه آفتابگردان سطوح پروتئین واکنشی C را به حداقل می رساند، فلاونوئیدها و سایر اجزاء نیز برای به حداقل رساندن التهاب مفید هستند.

یک مطالعه پزشکی نشان داد که مصرف تخمه آفتابگردان و سایر دانه ها پنج بار یا بیشتر در هفته منجر به کاهش سطح التهاب می شود، اما مطالعات بیشتری برای اثبات این ادعا مورد نیاز است، تخمه آفتابگردان حاوی مقدار بیشتری کاروتنوئید و توکوفرول است که به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند و از بدن شما در برابر آسیب رادیکال ها محافظت می کند.

بدن انسان نمی تواند توکوفرول یا ویتامین E را در بدن تولید کند، مردم معمولاً اینها را از طریق رژیم غذایی خود دریافت می کنند بنابراین، دانه های آفتابگردان یک انتخاب محبوب هستند زیرا سرشار از ویتامین E هستند.

منیزیم موجود در تخمه آفتابگردان سطح فشار خون را در بدن شما کاهش می دهد علاوه بر این، تخمه آفتابگردان حاوی اسیدهای چرب غیر اشباع، به ویژه اسید لینولئیک است.

با استفاده از لینولئیک اسید، بدن شما ترکیبی شبیه هورمون تولید می کند که رگ های خونی را شل می کند و فشار خون را به حداقل می رساند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.