بررسی وضعیت سایش آج لاستیک ها

با مراجعه به ادبیات مربوطه، متوجه می شویم که وضعیت سایش آج لاستیک ماشین را می توان به چهار دسته تقسیم کرد: بدون سایش، سایش سبک، سایش متوسط و فرسودگی سنگین، علاوه بر این، ما سعی می کنیم اطمینان حاصل کنیم که هنگام گرفتن تصویر لاستیک از منبع نور و زاویه یکسانی در تنظیمات یکسان استفاده می شود. پس از فیلتر کردن تصاویر جمع‌آوری‌شده، تصاویری که شرایط لازم را ندارند حذف می‌شوند و در نهایت کتابخانه تصویری آزمایشی به دست می‌آید.

با توجه به تنوع گسترده برندها و الگوهای لاستیک در بازار، جمع آوری داده ها تحت تأثیر محیط های طبیعی متنوع و عوامل انسانی قرار می گیرد و در نتیجه باعث عدم تعادل نمونه های داده می شود. هنگام جمع‌آوری تصاویر، لاستیک‌هایی که به دلیل استفاده غیرعادی آسیب دیده‌اند را حذف می‌کنیم. در همین حال، ما همچنین تأثیر فشار تایر را بر جمع آوری داده ها در نظر می گیریم.

ما اتومبیل‌هایی را انتخاب می‌کنیم که فشار لاستیک‌شان در محدوده نرمال (2.5 ± 0.3 bar) برای نمونه‌برداری باشد. چهار خطای فشار تایر خودروها نیز در محدوده مجاز (کمتر از 0.1 اینچ) قرار دارند. بر اساس این نظرسنجی، اکثر نمونه‌های با مسافت کمتر از 30000 کیلومتر مربوط به خودروهای جدید هستند، در حالی که نمونه‌های با مسافت بیش از 60000 کیلومتر جایگزین شده‌اند.

نمونه لاستیک ماشین سواری های جدید و قدیمی باعث ایجاد اختلاف زیادی در نمونه ها شده و تاثیر خاصی دارند. بنابراین، پس از غربالگری های متعدد، از الگوهای آج لاستیک سه برند رایج در بازار به عنوان اشیاء تحقیقاتی استفاده می کنیم و آنها را به نسبت مساوی به پنج دسته تقسیم می کنیم.

ما سایش تایرها را بر اساس مسافت پیموده شده آنها اندازه گیری می کنیم و از آن به عنوان یک معیار طبقه بندی استفاده می کنیم. برد تایرهای دسته اول 30000 تا 35000 کیلومتر، دسته دوم 35000 تا 40000 کیلومتر، دسته سوم 40000 تا 45000 کیلومتر، دسته چهارم از 45،000 تا 45،000 تا 45،000 تا 45،000km و 45،000km تا 50،000 تا 50 است.

ارتباطی برای یک نوع لاستیک کامیون حواله ای وجود دارد و انواع مختلف لاستیک ها با یکدیگر متفاوت هستند. ما همچنین می توانیم نشان دهیم که انجام تحقیقات روی انواع مختلف تایر با هم منطقی است.

 • منابع:
  1. Automobile tire life prediction based on image processing and machine learning technology
 • تبلیغات: 
  1. محصولاتی که با گذشت 100سال پس از تولیدشان سالم می مانند!
  2. فردی که با مصرف توت قهرمان دو میدانی جهان شد!
  3. راز طول عمر پیرترین فرد جهان به خاطر استفاده از ظروف مسی
  4. حمله میمون ها به فروشگاه برای دزدیدن کمپوت!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.