بررسی انواع مختلف ماهی قزل آلا

از سوی دیگر، انتخاب جوجه کشی برای رشد سریع، ممکن است پرخاشگری را نیز کاهش دهد. این در آزمایشات با بچه ماهی قزل آلای قهوه ای تازه ظهور یافته نشان داده شده است.

پترسون و جروی (2003) گزارش کردند که ماهی قزل آلای قهوه ای جوان وحشی نسبت به فرزندان قزل آلای قهوه ای مزرعه دریایی تهاجمی تر است و زودتر به اشیاء جدید حمله می کند، میوه آرایی سیب رفتاری که باعث افزایش وضعیت تسلط می شود.

علاوه بر این، Sundström و همکاران. (2005) واکنش‌های متفاوتی از ماهی قزل‌آلای قهوه‌ای پرورش‌یافته و وحشی را مشاهده کردند که منشأ آن در یک انبار است، ماهی قزل آلا که ممکن است توسط رژیم‌های انتخاب متفاوت در جوجه‌کشی و طبیعت ایجاد شود.

در ماهی قزل آلا کوهو، پرخاشگری و نرخ رشد همبستگی منفی دارند (ولستاد و کوین، 2003)، احتمالاً به این دلیل که زمان صرف شده برای تعامل آگونیستی باعث کاهش مصرف غذا و/یا افزایش مصرف انرژی می شود.

بنابراین، انتخاب مولدین برای صفات تولید در هچری ها ممکن است با انتخاب برای افزایش تهاجم در شرایط جوجه کشی مقابله کند. مولدین جوجه کشی همچنین برای سایر صفات مانند سن بالا در بلوغ جنسی، طرز تهیه زیتون سیاه مقاومت به بیماری، کارایی تغذیه (Kolstad) انتخاب می شوند، و درصد پایین طوطی نر بالغ از نظر جنسی، که ماهی قزل آلا پرورشی را از منشاء وحشی آن متمایز می کند و بر تاریخچه زندگی و بقای آنها پس از رهاسازی در طبیعت تأثیر می گذارد.

همخونی ممکن است در جوجه کشی ها با اثرات منفی بر عملکرد فردی و جمعیت زمانی که ماهی در طبیعت رها می شود رخ دهد. بهترین زمان مصرف پودر سنجد گارانت و همکاران (2005) افزایش موفقیت باروری در ماده‌ها با جفت‌های بیشتر را گزارش کرد که منجر به تولید فرزندان همزادتر شد.

بنابراین، افزایش تنوع ژنتیکی فرزندان ممکن است موفقیت تولیدمثلی ماهیان پرورشی را در صورت رهاسازی در طبیعت افزایش دهد.

 • منابع:
  1. Cultured Atlantic salmon in nature: a review of their ecology and interaction with wild fish
 • تبلیغات: 
  1. با مدیریت مالی می توان یکساله پولدار شد!
  2. مواد تشکیل دهنده گرانول پی وی سی شلنگ
  3. لو رفتن فیلم بازیگر معروف به خاطر انگشت زدن در ظرف شیره انگور
  4. فروش مستقیم لوله پلی اتیلن فشارقوی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.