بررسی استفاده از انجیر آردی به عوان منبع قندی

گوشت، پالپ، برگ‌ها، ریشه و لاتکس درخت انجیر به عنوان بخشی از شیوه‌های طب سنتی هند و چین مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از لحاظ تاریخی، انجیر برای درمان بیماری‌های متعددی از جمله بیماری‌های رایج استفاده می‌شده است. مشکلات گوارشی مانند کم اشتهایی، قولنج، سوء هاضمه، یبوست، اسهال خونی، روده های ملتهب یا زخمی، و انگل های روده. آنها همچنین اثرات ضد اسپاسم، ضد باکتری، ضد التهابی و ملین طبیعی دارند.

کاربردهای اضافی این میوه شامل بهبود بینایی، کاهش آسم، درمان اختلالات قلبی عروقی و برخی سرطان‌ها (مانند روده بزرگ و ریه)، حفظ سطح قند خون و تسکین گلودرد و سرفه است. لاتکس انجیر به صورت موضعی برای درمان جوش و زگیل استفاده می شد.

در پاکستان، انجیر نه تنها به طور سنتی به عنوان غذای انسان، بلکه به عنوان خوراک دام نیز استفاده می شد، در حالی که از درختان به عنوان سوخت و سقف استفاده می شد. مواد، دسته ابزار، و حتی به سادگی برای سایه ای که گیاهان بالغ می توانند فراهم کنند.

انجیر آردی نیز قبل از کشت کارآمد نیشکر به عنوان منبع قند استفاده می شد (Saccharum officinarum، Poaceae). استفاده گسترده به عنوان یک ملین ملایم؛ فنل ها، فلاونوئیدها، آنتوسیانین ها و سلولز موجود در میوه ممکن است به اثرات ملین آن کمک کنند.

در یک مطالعه موش‌ها، کوئرستین-3-O-روتینوزید (روتین) در میوه انجیر تا حدی مسئول فعالیت‌های کاهش کلسترول شناخته شد. کاهش بیشتر در سطح کلسترول تام، سطح تری گلیسیرید و سطح کلسترول LDL، با افزایش سطح لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL) در مقایسه با گروه های کنترل، یک نفر با رژیم غذایی معمولی بدون مکمل و یک نفر با رژیم غذایی پرچرب بدون مکمل تغذیه شد.

اینها همه شاخص هایی هستند که در تشخیص بیماری های قلبی عروقی نظارت می شوند. محققان حدس زدند که روتین باعث افزایش دفع کلسترول می شود، در حالی که محتوای پلی فنل گیاه مانع از سنتز کلسترول می شود.

  • منابع:
    1. Food as Medicine Fig (Ficus carica, Moraceae)

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.