آویشن کوهی شیرازی جان 5 نفر را در شیراز گرفت

آویشن یک گیاه شناخته شده است که برای تسکین سرماخوردگی استفاده می شود استفاده از آویشن کوهی شیرازی در آشپزخانه نیز فوق العاده است این نه تنها در مورد آویشن کوهی شیرازی واقعی، بلکه در مورد آویشن لیمو نیز صدق می کند.

این درختچه نیمه درختچه پر شاخه دارای ساقه های چوبی است برگ های کوچک و نوک تیز سبز متوسط ​​آویشن کوهی شیرازی واقعی به شدت معطر هستند در تابستان این گیاه دارای گلهای یاسی است آویشن لیمویی دارای گل های بنفش روشن و برگ های سبز روشن است آویشن لیمویی رنگارنگ و دارای برگ های کرم تا نقره ای رنگ است ضمناً نباید آن را با آویشن کوهی شیرازی وحشی اشتباه بگیرید، اگرچه از نظر استفاده تفاوتی ندارد.

به نظر من این گیاه زیبایی است و همچنین آسان است!آویشن واقعی بخشی از دسته گل گارنی است بنابراین این سبزی برای دم کردن طولانی مدت در خورش ها و همراه با گوشت بسیار مناسب است می توانید آن را به خوبی در مارینادها و سس ها استفاده کنید.

آویشن

طعم این گیاه معمولا مدیترانه ای است آویشن واقعی نیز بخشی از ترکیب گیاهان دارویی پروانسالی است به عنوان مثال، در ظروف سبزیجات و یا سیب زمینی از فر نیز به خوبی جا می گیرد.
آویشن لیمو به خوبی با مرغ و سالاد میوه سازگار است این نوع آویشن دارای رایحه قوی لیمو است همه گونه ها در ترکیب با رزماری طعم خوبی دارند این سبزی طعم قوی دارد، پس مواظب باشید که زیاد آن را در ظرف خود نریزید، زیرا به سرعت غلبه می کند یکی از گیاهانی است که در لیکور فرانسوی استفاده می شود، آویشن را می توان برای افسردگی، سرماخوردگی، دردهای عضلانی و مشکلات تنفسی استفاده کرد تحقیقات نشان داده است که این گیاه مکانیسم دفاعی را تقویت می کند.

بسیاری از مردم آن را به دلیل اثر خلط آور آن می شناسند این گیاه همچنین دارای اثر ضد باکتری و ضد قارچ قوی است علاوه بر این، هضم غذا را تقویت می کند روغن آویشن از برگ ها و سر گل ها تقطیر می شود که ضد عفونی کننده و نیروبخش است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.